Daugavas Vanagu 70. dzimšanas dienas svinības Latviešu biedrības namā 28.12.2015.

LET_15163177-664x442

FOTO: LETA, avots www.tvnet.lv

“Latvijas valsts augstākās amatpersonas, sveicot organizācijas “Daugavas Vanagi” pārstāvjus 70 gadu jubilejā, izteica pateicību par organizācijas darbiem patriotisma un latviešu kultūras saglabāšanā, kā arī neatkarīgas valsts idejas nešanā okupācijas gadu laikā un pašlaik, vēstures izskaidrošanā sabiedrībai, kā arī palīdzības sniegšanā mazaizsargātajiem sabiedrības locekļiem – bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm, veciem un slimiem cilvēkiem. Amatpersonas arī īpaši akcentēja valsts drošības stiprināšanas pasākumus kā valdošās varas prioritāti.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) uzrunā sacīja, ka daudzu gadu garumā “Daugavas Vanagi” darījuši nozīmīgu darbu latviešu kultūras, latvietības saglabāšanā un stiprināšanā. “Organizācija nesusi neatkarības ideju cauri garajiem okupācijas gadiem, vienotas valsts ideju – arī atgūtās neatkarības laikā. Sākotnēji organizācija izveidota, lai sniegtu praktisku palīdzību bijušo karavīru ģimenēm ārpus Latvijas, taču gadu laikā tā paplašinājusi darbību, mērķtiecīgi spēcinot latviešu valodas lomu, veicinot patriotismu, apzinājusi okupācijas sekas, skaidrojusi vēsturi,” klātesošos uzrunāja Vējonis.

Viņš arī augsti novērtēja “Daugavas Vanagu” ilggadējo darbību labdarības jomā, sniedzot atbalstu “latviešu kopienas mazaizsargātajiem”. “Esat snieguši palīdzību bez vecāku gādības palikušiem bērniem, daudzbērnu ģimenēm, veciem un slimiem ļaudīm,” pateicību pauda prezidents.

Runājot par valstī pašreiz aktuālajām problēmām, viņš akcentēja latviešu aizplūšanu uz ārzemēm, kā arī valsts drošības stiprināšanu kā vienu no valsts prioritātēm mūsdienās. “Latvijā pēc neatkarības atgūšanas radusies jauna izceļotāju kopiena, kopīgs uzdevums mums ir uzturēt šo cilvēku saikni ar valsti un latvietību. Jābūt modriem arī par Latvijas drošību. Tas ir viens no primārajiem uzdevumiem, ko esmu sev izvirzījis, īpaši – rūpēties, lai Latvija būtu Ziemeļatlantijas Alianses partneris,” sacīja Vējonis.

“Latvijai nākotnē jākļūst par stipru un drošu valsti visiem iedzīvotājiem. Valsts simtgadi vēlas svinēt arī tautieši citur pasaule. Latvijas iedzīvotāji ir valsts lielākā vērtība,” uzrunu noslēdza Valsts prezidents.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pateicās “Daugavas Vanagiem” par visu, ko organizācija darījusi valsts un tautas labā. “Šoreiz runāšu par trīs svarīgām lietām. No sirds paldies par to, ka esat iznesuši cauri Latvijas neatkarības ideju gan okupācijas gados, gan trimdā. Otrs paldies, ka esat spējuši skaidrot ļoti sarežģīto valsts vēsturi ar visām tās smagajām lappusēm, sarežģījumiem, to esat darījuši godam. Ir svarīgi par valsts vēsturi runāt ne tikai ārzemēs, bet arī tepat. Trešais paldies, ka jūs esat lieliski, nesavtīgi cilvēki, kas spējuši iestāties par sabiedrībai nozīmīgām lietām – atbalstījuši Okupācijas muzeju, uzturējuši un veidojuši Lestenes kapus, snieguši palīdzību ģimenēm un bērniem, kas nonākuši grūtās situācijās,” sacīja Mūrniece.

“Paldies, ka turaties kopā un veidojat vienu lielisku organizāciju, kas augstu lido, jo vanagi lido augstu. Novēlu augstu lidot arī nākotnē,” savu runu noslēdza Saeimas priekšsēdētāja.

Organizāciju sveica un par paveikto pateicās arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Arī viņa akcentēja valsts drošības stiprināšanu kā prioritāti valdībai. “70 gadus jūs esat vienojuši latviešus visā pasaulē, stiprinājuši Latvijas vienotību. Tieši jaunieši savulaik dibināja “Daugavas Vanagu” organizāciju, viņi apzinājās, ka jāpalīdz savai tautai grūtajos pēckara gados. Jūs zināt, cik svarīgi ir uzturēt nesalauztu patriotisma garu latviešu vidū. Bez jums Latvijas ceļš uz neatkarības atgūšanu būtu bijis daudz smagāks,” “Daugavas Vanagu” biedrus uzrunāja Straujuma.

Viņa akcentēja, ka arī pēc neatkarības atgūšanas “Daugavas Vanagu” darba ritms nemazinājās. “Mēs visi redzam un augstu novērtējam jūsu darba augļus – gan Brīvības pieminekļa atjaunošanā, gan Lestenes kapu iekārtošanā. Varam sastapt daudzus cilvēkus, kas pateicīgi par jūsu sniegto palīdzību – gan bāreņi, gan uz Sibīriju izsūtītie, gan daudzbērnu ģimenes,” pauda premjerministre.

“Lepnums par savu valsti, gatavība godprātīgi darīt savu darbu ir pamati, kas mūs katru un visu valsti dara stiprāku. Pasaule pašlaik ir uz miera un nemiera robežas – valsts drošība nav tikai teorētisks jautājums akadēmiskā diskusijā. Pēdējie notikumi liecina, ka mums jābūt modriem, gataviem reaģēt uz apdraudējumiem mūsu valsts drošībā. Paldies par atbalstu Latvijas ceļā uz NATO. Drošība, arī sociālā, ir valsts un valdības prioritātes,” sacīja Ministru prezidente.

Viņa arī pauda uzskatu, ka šajā sarežģītajā laikā Latvijai izdevies noturēt līdzsvaru. “Mums ir stingra dzīves dziņa, mēs esam izdzīvotāji. Mūsu tautai ir arī apskaužams gudrības gēns. Mums ir nenogurstoša augšanas degsme, kā arī nešaubīga pārliecība par Latvijas tālāku uzplaukumu kopīgā Eiropas valstu saimē,” viņa sacīja, uzsverot, ka tikai brīva, demokrātiska, uz vērtībām balstīta Latvijas valsts būs stipra un neaizskarama.

“Paturot to prātā, Latvija droši ies uz priekšu, uz mūsu simtgadi un vēl tālāk,” rezumēja demisionējusī premjerministre.

“Daugavas Vanagi” ir nevalstiska bezpeļņas palīdzības organizācija, kas dibināta 1945.gada 28.decembrī latviešu karavīru gūstekņu nometnē Beļģijā. Šo gadu laikā organizācija devusi ievērojumu ieguldījumu latviešu tautas, valodas un kultūras saglabāšanā ārvalstīs un Latvijā.

Organizācijas 70.gadadienas pasākums notiek Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, tas sākās plkst.16.” 

Avots: TVNET

http://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/ministru-prezidentes-uzruna-daugavas-vanagu-organizacijas-70-gadadiena

23999305506_51c73c9cc9_z

FOTO: www.mk.gov.lv

http://www.saeima.lv/lv/galleries/view/4803

sFqtHv

FOTO: www.saeima.lv